HARIBO w Bonn

Haribo, chyba każdy z Was doskonale zna tę niemiecką markę, bo dla wielu łasuchów kolorowe żelki to synonim Niemiec. Za każdym razem, kiedy wybieram się z wizytą do Polski, kupuję te słodycze dla najmłodszych. Niemieckie smakują jakoś inaczej, mają to „coś”, no i pochodzą bezpośrednio z kraju producenta ;)
Nie wiem, czy wiedzieliście, ale to właśnie w Bonn (dzielnicy Kessenich) od 13 grudnia 1920 roku mieści się fabryka żelkowego producenta. Nazwa marki wywodzi się od pierwszych liter założyciela firmy – Hans Riegel Bonn.

800px-Haribo_shop_bonn_2008_12_23

Sklep firmowy / Foto: Sir James

Punktem docelowym naszej dzisiejszej wycieczki będzie znajdujący się nieopodal fabryki – sklepik firmowy. Na twarzach wielu z Was pewnie pojawia się uśmiech, a i ślinianki w ustach zaczynają się już do Was odzywać i dawać do zrozumienia, że są gotowe na tę wyprawę. Odwiedziny tego miejsca, to istne smakołykowe szaleństwo. Dla osób będących na diecie i mających słabą wolę stanowczo odradzam odwiedzanie tego miejsca i do dalszej cześć wpisu zapraszam tych wytrwalszych.
Na 200 metrach kwadratowych znajdują się wyroby cukiernicze pod każdą postacią. Na półkach sklepowych oprócz sporej ilości „standardowych” słodyczy znajdziecie też żelki, które nie są dostępne w żadnym detalicznym sklepie. Miejsce to wręcz raj dla Waszych oczu i podniebienia. Chcąc zaopatrzyć się w firmowe gadżety, możecie tutaj kupić też takie, które do konsumpcji się nie nadają: maskotki, kubki, zeszyty, gry planszowe czy skarpetki oczywiście wszystkie opatrzone firmowym logo.

1024px-2013-09-02_Haribo-Zentrale,_Hans-Riegel-Straße_1,_Bonn-Kessenich_IMG_0928

Fabryka / Foto: Eckhard Henkel

Godziny otwarcia:
Poniedziałek – Piątek – 10:00-19:00
Sobota – 10:00-18:00

web: www.haribo.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *