Japoński ogród w Leverkusen

Japoński ogród w Leverkusen koniecznie musi odwiedzić każdy, kto lubi dalekowschodni klimat, a nie miał okazji wybrać się w daleką wyprawę na drugi koniec globu. Japoński ogród w Levekusen to nie tylko miejsce spotkań pracowników firmy Bayer podczas lunchowej przerwy, ale także miejsce spacerów całych rodzin zachwyconych stylem dalekiego wschodu. Park został założony w latach 20 z inicjatywy dyrektora fabryki Friedrich Bayer & Co. – Carla Duisberga.

Był on tak zafascynowanowany japońską kulturą, że postanowił jej część „przenieś” do swojego kraju. Do publicznego użytku miejsce to zostało oddane w latach 50. Na powierzchni 15.000 metrów kwadratowych znajduje się głównie roślinność, rzeźby oraz elementy charakterystyczne dla kultury Azji Wschodniej. Oprócz traw, papirusu, złotego japońskiego klonu, chryzantem czy drzewa sekwoi można tutaj zobaczyć domek herbaciany pięknie oddające japoński styl.

Ponadto 3000 m² parku to zbiorniki wodne, w których pływają japońskie karpie koi oraz żółwie. W ogrodzie będziecie mieli okazje przejść się po kładce Mikado wzorowanym na japońskim moście w świątyni Nikko. Niestety w 2013 roku z parku zniknęły rzeźby Buddy, gejszy czy też smoków, było to spowodowane zbyt częstym przywłaszczaniem sobie figur przez odwiedzających (widocznie chcieli mieć w swoim ogrodzie jakąś pamiątkę z tej wycieczki). Podczas spaceru po barku bardzo często można spotkać tutaj pary ślubne, które właśnie tutaj realizują swoje fotograficzne sesje zdjęciowe.
Motywacją do odwiedzenia tego miejsca powinien być fakt, że w 2006 roku ogród zdobył pierwsze miejsce podczas konkursu na najpiękniejszy park w Niemczech.

Godziny otwarcia:
Kwiecień – Październik – 9:00-20:00 (w weekendy i święta od 9:30)
Listopad – Marzec – 9:00-16:30 (w weekendy i święta od 9:30)
Wstęp jest bezpłatny. Zabieranie czworonogów jest niedozwolone.