Artykuły biznesowe, finansowe, z ekonomii. Poszukujesz szkolenia biznesowego ?

Przepływ gotówki – pozytywny i negatywny

Kiedy pracowałem na przyjęciach urodzinowych, odkryłem, iż jedną z wad zamiany hobby w zawód jest fakt, iż łatwo zapomnieć, że to biznes i inwestuje się każdy grosz z powrotem w hobby. Trudno cokolwiek zarobić, bo ludzie często przeznaczają pieniądze na coś, co przecież bardzo lubią. Jeśli Twoje hobby ma być również źródłem dochodu, musi istnieć przynajmniej drobny dystans pomiędzy tymi dwoma elementami. Odkryłem, że występując jako magik, zarobione pieniądze wydawałem na nowe sztuczki i książki na temat magii, a także na zjazdy magików. Jak na kogoś tak młodego zarabiałem dużo pieniędzy, ale nigdy nie potrafiłem zrozumieć, gdzie znikały.

Nie popełniaj błędu, tracąc czas i pieniądze. Wielu ludzi pracujących na własny rachunek musi pojawiać się w pracy punkt dziewiąta, w przeciwnym razie tracą pieniądze. To błąd. Z własnego doświadczenia wiem, że tak się nie powinno pracować.

Podczas pracy hipnotyzera na Ibizie w hotelach Es Cana, popełniłem błąd, tracąc czas i pieniądze. Pracowałem wieczorem przez dwie godziny, za co płacono mi 100 funtów. I tak z dnia na dzień. Jeśli nie pracowałem, nie zarabiałem nic. Tak wielu ludzi, szczególnie w branży rozrywkowej dzieli pogląd, iż jeśli na przykład złamią nogę, nie mogą pracować. Kiedyś zadzwoniłem do znajomego taksówkarza z prośbą, aby odebrał mnie z lotniska, ale akurat odniósł kontuzję stopy i nie mógł mi pomóc. Powiedział, że nie będzie mógł pracować przez tydzień, co strasznie go martwiło, gdyż nie będzie przez ten czas zarabiał. Powinien był podnająć taksówkę komuś, kto mógł prowadzić zamiast niego, i podzielić się dochodem. Zamiast tego kurował się w domu, tracąc szansę na zarobek.

Istnieją dwa rodzaje przepływu gotówki – negatywny i pozytywny. Negatywny przepływ gotówki oznacza, że pieniądze Ci uciekają, a pozytywny, że napływają do Ciebie. To proste. Chodzi o to, aby więcej napływało niż uciekało. Wydaje się to oczywiste, jednak wielu właścicieli firm jest zdania, iż aby zarabiać, trzeba wydawać. Dopóki wydajesz, ale i zarabiasz, wszystko jest w porządku. Często ludzie spodziewają się, iż przez długi czas ich interes nie będzie dochodowy – i nie jest. Myślą, że nie ma nic złego w tym, że wydają i wydają, nic nie zarabiając. A trzeba zarabiać, jak tylko się da najprędzej. W przeciwnym razie będziesz jak firmy internetowe wydające cudze miliony i nigdy nie zdobywające żadnych klientów. Dobrze sie zastanów nad ceną za swoje towary lub usługi. Sprawdź jakie stawki mają inni, ale pamiętaj – niskie ceny przyciągają niewłaściwych klientów.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.