Rheinturm Düsseldorf

Rheinturm to 240,5 metrowa, betonowa wieża telekomunikacyjna znajdująca się w stolicy NRW – Düsseldorfie. Budowa tego budynku, zaprojektowanego przez H. Deilmanna, została zapoczątkowana na początku 1979 roku. Konstruktorzy do realizowania projektu zużyli 7.500 metrów sześciennych betonu i zakończyli swoje prace 1 grudnia 1981 roku. Rheinturm została zagospodarowana 1 marca 1982 roku.
Na wysokości 166,5 metra mieści się taras widokowy, a zaledwie kilka metrów wyżej restauracja oraz bar. Jest to najwyższy, dostępny dla człowieka punkt tej wieży. Widok z tego miejsca na panoramę całego miasta zapiera dech w piersiach, zresztą sami możecie sięTUTAJ o tym przekonać. Specjalnie dla Was zamieściłem link na dole strony, abyście jeszcze przed planowaniem wyprawy mogli niczym w filmie oszukać przeznaczenie i zobaczyć co Was tam czeka. Dla zwolenników niespodziewanych atrakcji mam dobrą wiadomość, platforma obraca się co godzinę wkoło własnej osi i zapewniam Was, że jeszcze nigdy się nie wykręciła, a tym bardziej nie spadła.
W bezpośrednim sąsiedztwie, od strony północnej znajduje się parlament Nadrenii Północnej-Westfalii i Rheinkniebrücke, a na południu brama do miasta oraz studio WDR Dusseldorf. Symbol tego miasta i jednocześnie jego najwyższy budynek stanowi koniec promenady nad Renem. Rocznie to miejsce odwiedza ok. 300.000, co świadczyć może tylko o dużej atrakcyjności i pozytywnych wrażeniach jakie można tu przeżyć.
Rheinturm bardzo okazale prezentuje się podczas wieczornych spacerów wzdłuż renu. Ogromna ilość kolorowych świateł ledowych powinna zrobić na Was wrażenie. Musicie też wiedzieć, że wieża telewizyjna w Düsseldorfie to także największy zegar dziesiętny na świecie. Na wale wieży nałożonych jest 39 lamp iluminacyjnych, które wyświetlają się w grupach przedstawiających odpowiednio godziny, minuty i sekundy.

Godziny otwarcia
Niedziela – Czwartek: 10.00-24.00
Piątek – Sobota: 10.00-01.00

Cena windy:
Dorośli – 6€
Młodzież – 5€
Dzieci – 4€

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *