Tiger & Turtle – Magic Mountain (Duisburg)

Rzeźba w południowej części Duisburga stworzyło dwóch artystów Heike Mutter oraz Ulrich Genth. Obiekt został udostępniony do powszechnego użytku 11 grudnia 2011. Z upływem czasu dzieło staje się ważnym punktem turystycznym i przyciąga coraz to więcej podróżujących podczas zwiedzania miasta oraz najbliższego regionu.
Tiger & Turtle, dlaczego taka nazwa? Jedna z interpretacji mówi, że rzeźba z daleka sprawia wrażenie szybkiego ruchu, typowego dla Roller Coastera oraz szybkiego tygrysa. W rzeczywistości ludzie poruszają się w górę i w dół po schodach bardzo ślamazarnie, tak jak żółwie.
Konstrukcja przypominająca kolejkę górską wykonana jest ze stali oraz cynku, co ma historyczne odniesienie do miejsca, w którym została wybudowana. Niegdyś bardzo sprawnie funkcjonowała tutaj fabryka cynku, lecz z powodu dużych zanieczyszczeń została zamknięta. Konstrukcja w najwyższym miejscu ma 20 metrów wysokości i 220 metrów długości. „Punkt widokowy” znajdujący się na wysokości 85 metrów n.p.m. zapewnia nam doskonałe miejsce obserwacyjne Renu oraz najbliższej okolicy. Po wyczerpującej wyciecze na schodach znajdziecie również miejsca siedzące do odpoczynku, jak i tablice informacyjne. Restauracji oraz barów próżno tutaj szukać, dlatego warto wcześniej zaopatrzyć się w napoje czy jakiś prowiant.
Po zmroku konstrukcja nabiera elegancji i uroku, wszystko to za sprawą 880 modułom LED rozmieszczonych wzdłuż poręczy.