Artykuły biznesowe, finansowe, z ekonomii. Poszukujesz szkolenia biznesowego ?

Twój biznesplan

„Cechą, której brakuje większości firm jest świadomość, ich właściciele nie zdają sobie sprawy, co dokładnie robią i dokąd zmierzają. Gdyby byli świadomi swoich celów, odnieśliby znacznie więcej sukcesów „.

Większość ludzi nie potrafi określić, jakie są ich życiowe cele. Zwycięzcy loterii często tracą swoje fortuny zbyt szybko, ponieważ nie spodziewali się wygranej. Nie mieli planu. A co Ty byś zrobił z milionami, które nagle pojawiłyby się na Twoim koncie, jeśli nie miałbyś żadnego planu? Z pewnością wydałbyś je. Kupiłbyś niepotrzebne rzeczy tylko dlatego, że wcześniej nie było Cię na nie stać. Znikąd pojawiliby się nieznani przyjaciele i krewni. Zanim byś się zorientował, pieniądze by zniknęły. Posiadanie planu jest zatem absolutnie konieczne w każdej dziedzinie, a w szczególności wtedy, kiedy otwierasz firmę. f Posiadanie planu jest zatem absolutnie konieczne w każdej dziedzinie, a w szczególności wtedy, kiedy otwierasz firmę.

Bez względu na to, jaką firmę otwierasz, będzie Ci potrzebne konto w banku. A to oznacza, że w Twoim życiu pojawi się również dyrektor banku. Dyrektor banku, a już z pewnością jego szefowie, zechcą zobaczyć Twój biznesplan. Nie daj się zwieść przeróżnym formularzom, które otrzymasz – biznesplan to lista celów i plan działań, które umożliwią ich osiągnięcie. O celach pisałem już na stronie 24. Twój plan powinien być listą dziesięciu punktów jasno określających, co będziesz robił w miarę rozwoju swojej firmy. Numer jeden określa miejsce, w którym znajdujesz się teraz. Numer dziesięć oznacza miejsce, w którym chcesz się znaleźć. Ja robię to w odwrotnej kolejności. Zaczynam od rezultatu końcowego, a kończę na punkcie wyjścia, wypisując, co muszę zrobić, aby znaleźć się tam, gdzie chcę. Dla mnie to jest plan biznesowy, ale bank w tej postaci z pewnością go nie zaakceptuje.

Bank interesują liczby. Bankowy biznesplan określa, ile jesteś w stanie sprzedać, ilu klientów będziesz miał i jakie będą Twoje dochody. Prawda jest taka, że po prostu tego nie wiesz, musisz jednak zagrać według reguł banku.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.