Artykuły biznesowe, finansowe, z ekonomii. Poszukujesz szkolenia biznesowego ?

ZAKŁADANIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

Zrezygnuj z dotychczasowego sposobu myślenia. Musisz reagować pozytywnie na myśl o tym, że sam będziesz swoim szefem. Twoja perspektywa całkowicie sie zmieni – musisz wyjść poza własną strefę bezpieczeństwa. Strefy bezpieczeństwa niektórych ludzi są wyjątkowo ciasne i takie osoby nie mogą się poza nie wydostać. Nie rozmawiają z obcymi, nie jedzą w restauracjach, których nie znają, nie jeżdżą na wakacje w miejsca, których dotąd nie odwiedzili (jak to możliwe, że w ogóle byli gdzieś na wakacjach?). Nigdy nie robią czegoś niestereotypowego, a cóż może być bardziej niestereotypowego niż prowadzenie własnej działalności gospodarczej?

Brian Trący, który napisał wiele książek na temat pozytywnego nastawienia, przedstawił swego czasu historię o dwóch bliźniakach. Chociaż wyglądali identycznie, ich osobowości całkowicie się od siebie różniły. Johnny był nastawiony bardzo pozytywnie do świata. Z każdym potrafił się zaprzyjaźnić i kochał życie. Był tak natchniony, że właściwie sam dla siebie stanowił zagrożenie. Jimmy natomiast był urodzonym łobuzem. Nigdy z niczego nie się nie cieszył. Nic nie było dla niego wystarczająco dobre.

Ich rodzice zaczęli się martwić, więc w wigilię Bożego Narodzenia przeprowadzili eksperyment, mający na celu sprawdzenie, czy mogą zmienić charaktery chłopców. Chłopcy znaleźli pod choinką stos prezentów. Każdy z nich był jednak przeznaczony dla Jimmy’ego. Ten zaś znajdował wadę w każdym prezencie: rozmiar nie taki, niewłaściwy kolor lub po prostu nie jego gust. Johnny cierpliwie czekał. W końcu zapytał rodziców: „A czyja dostanę prezent?”. „Tak”, odpowiedzieli. „Jest w garażu”. Johnny otworzył drzwi do garażu i zastał za nimi kupę gnoju.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.