Zakupy w NRW

Zakupy – to hasło kojarzy mi się głównie z kobietami i ich zamiłowaniem do robienia tej czynności o każdej porze dnia i nocy. Panie lubią się podobać i budzić zainteresowanie, nie tylko wobec płci przeciwnej, ale także u innych kobiet. Zakupy potrafią nie tylko uszczuplić portfel czy kartę kredytową ukochanego, ale także rozładować nadmiar negatywnych emocji. Nabywanie nowych gadżetów czy odzieży powoduje u kobiet, w dziwny i niewytłumaczalny sposób, wzrost poziomu endorfin odpowiedzialnych w organizmie za szczęście. Każdy facet pewnie wie, że nasze damy uwielbiają robić zakupy i poczuć się niczym shopping queen. Artykuł “Zakupy w NRW” przygotowałem z dedykacją dla wszystkich pań, postanowiłem przedstawić tutaj cztery największe i podobno najlepsze miejsca na terenie Nadrenii Północnej-Westfalii. Po więcej szczegółów odsyłam bezpośrednio na autorskie strony internetowe.

 • SCHILDERGASSE IN KÖLN
  Schildergasse to nie tylko najczęściej odwiedzana ulica handlowa w Niemczech, ale także druga najstarsza ulica w Kolonii o łącznej długości 534 metrów. Badania w 2014 roku pokazały, że w ciągu godziny przemieszcza się tutaj prawie 15.000 przechodniów! Klientów przyciągają tutaj nie tylko duże sklepy odzieżowe i obuwnicze, ale także w liczne perfumerie, sklepy sportowe czy mobilne. Flagowym sklepem jest Galeria Kaufhof, drugi co do wielkości dom towarowy w Niemczech.
  web: www.schildergasse.de/index_ie.html
 • LIMBECKER PLATZ IN ESSEN
  Centrum handlowe w samym sercu Essen zostało otwarte w 2009 roku. W jego skład wchodzi ponad 200 sklepów mieszczących się na ponad 70.000 metrach kwadratowych. Codziennie galerię odwiedzą ok. 60.000 klientów, nie tylko, by zrobić tutaj zakupy, ale także uczestniczyć w różnych imprezach (koncerty, pokazy mody i sztuki czy wydarzenia kulturalne).
  Godziny otwarcia:
  poniedziałek – sobota: 10.00 – 20.00
  pierwszy piątek miesiąca: 10.00 – 24.00
  web: www.limbecker-platz.de
 • KÖNIGSALLEE IN DÜSSELDORF
  W skrócie nazywany “Kö” to raj dla zakupoholików znany na całym świecie. Promenada ma około kilometra długości i jest jedną z najbardziej luksusowych ulic w całych Niemczech. Bulwar podzielony jest na dwie części ciągnącym się wzdłuż kanałem wodnym. Mosty, fontanny, rzeźby to tylko niektóre elementy, które oddają charakterystyczny klimat tego miejsca. Większość budynków ma ponad 100 lat i widoczne uszkodzenia spowodowane przez warunki atmosferyczne, lecz nie ujmuje to jego elegancji i szykowi. Podczas wyprawy do tego miejsca można połączyć zakupy ze zwiedzaniem i spędzaniem wolnego czasu.
  web: www.koenigsallee-duesseldorf.de
 • CENTRO IN OBERHAUSEN
  Największe tego typu centrum w Europie, w skład którego wchodzi ponad 220 krajowych, jak i zagranicznych sklepów. 190.000 metrów kwadratowych powierzchni handlowej na dwóch poziomach i ponad 20 lokali znajdujących się na 830.000 metrów kwadratowych promenady robi wrażenie. Pomimo dużego zainteresowania tym miejscem obiekt posiada 14.000 nieodpłatnych miejsc parkingowych. W sąsiedztwie centrum znajduje się park rozrywki dla rodzin, sala koncertowa czy największe w Niemczech akwarium słodko i słono wodne – Sea Life.
  Godziny otwarcia:
  poniedziałek – środa: 10.00 – 20.00
  czwartek: 10.00 – 21.00
  piątek – sobota: 10.00 – 20.00

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *