Co warto zwiedzić w Wiedniu na weekend? Najciekawsze atrakcje i miejsca

 Co warto zwiedzić w Wiedniu na weekend? Najciekawsze atrakcje i miejsca
Autor Cezary Lis
Cezary Lis15.09.2023 | 5 min.

Wiedeń to fascynujące miasto z wieloma atrakcjami, które można zwiedzić nawet podczas krótkiego weekendowego wypadu. Aby jak najlepiej wykorzystać czas, warto zaplanować sobie optymalną trasę i poznać najciekawsze miejsca. Oto praktyczny przewodnik po tym, co koniecznie trzeba zobaczyć w Wiedniu na 2-3 dni.

Gdzie warto się wybrać na weekend w Wiedniu?

Na początek weekendu w Wiedniu warto wybrać się do historycznego centrum i zwiedzić główne atrakcje turystyczne. Nie można ominąć takich miejsc jak: Pałac Schönbrunn, dawna letnia rezydencja Habsburgów, Katedra Św. Szczepana z imponującą kolorową dachówką czy Hofburg, dawną siedzibę cesarską. Spacerując aleją Graben i ulicą Kohlmarkt dotrzemy do płyty Starego Miasta z okazałym ratuszem. Warto też wstąpić do słynnego Kościoła Wotywnego i zajrzeć na targ Naschmarkt, gdzie można skosztować lokalnych przysmaków.

Jakie są najlepsze atrakcje turystyczne w Wiedniu?

Oprócz historycznego centrum, Wiedeń oferuje wiele innych atrakcji, które warto zobaczyć na weekendowym wypadzie. Koniecznie trzeba wybrać się na Prater - tam znajduje się słynne olbrzymie koło widokowe oraz park rozrywki z licznymi atrakcjami. Fani sztuki powinni odwiedzić Muzeum Historii Sztuki oraz Muzeum Wittgensteina eksponujące dzieła Klimta i Schielego. Miłośnikom muzyki polecamy spacer po Ogrodach Pałacu Belwedere, gdzie mieszkał niegdyś Mozart.

Które muzea w Wiedniu warto odwiedzić w weekend?

Wiedeń słynie z wielu świetnych muzeów, które można zwiedzić nawet w ciągu dwóch dni. Obok wspomnianych już galerii sztuki, godne polecenia są: Muzeum Historii Naturalnej z unikatowymi eksponatami, Muzeum Historii Sztuki prezentujące zbiory od starożytności po czasy współczesne oraz Muzeum Techniki z interaktywnymi wystawami. Warto też zajrzeć do Muzeum Zabawek, które zachwyci nie tylko najmłodszych.

Gdzie zjeść smacznie w Wiedniu na krótkim wypadzie?

 Co warto zwiedzić w Wiedniu na weekend? Najciekawsze atrakcje i miejsca

Wiedeń słynie z wyśmienitej kuchni, którą koniecznie trzeba skosztować. W cukierniach Demel i Oberlaa warto spróbować słynnych tortów Sachera i Mozarta. Smacznych kiełbasek i pieczonego mięsa poszukajmy w gospodach podających tradycyjne dania. Na szybki posiłek można wstąpić na słynny targ Naschmarkt. Wieczorem proponujemy wybrać się do lokalnej winiarni i skosztować austriackich win.

Które dzielnice Wiednia są warte zobaczenia?

Oprócz historycznego centrum, warte uwagi są dzielnice poza pierścieniem obwodnicy. Grinzing to urokliwa dzielnica winnic ze stylowymi gospodami. Z kolei Zollergasse zachwyca kolorowymi kamieniczkami w stylu secesyjnym. Spacerując od dunajskiego kanału dotrzemy do artystycznej dzielnicy Spittelberg, gdzie znajdziemy galerie, butiki i klimatyczne kafejki.

Jak tanio przemieszczać się po Wiedniu w 2 dni?

Aby zaoszczędzić na transport, warto kupić sobie bilet sieciowy na komunikację miejską, który pozwala na nieograniczoną liczbę przejazdów metrem, tramwajami i autobusami. Można też poruszać się po mieście popularnym, miejskim rowerem - Vienna City Bike. Na dalsze odległości sprawdzi się dojazd podmiejską koleją S-Bahn.

Co robić wieczorami podczas weekendu w Wiedniu?

Wieczory w Wiedniu mogą być równie ciekawe, jak zwiedzanie w ciągu dnia. Można wybrać się na koncert w słynnym Wiener Staatsoper lub wysłuchać koncertu muzyki Mozarta i Straussa w palarni cygar. Miłośnikom teatru polecamy spektakl w Burgtheater, a amatorom tańca - wieczory w klubach z muzyką latino lub swing. Można też powędrować uliczkami starego miasta lub wybrać się na rejs statkiem po Dunaju.

Gdzie znaleźć tanie noclegi na weekend we Wiedniu?

Wiedeń oferuje szeroki wybór noclegów w różnym standardzie i cenie. Dobrym rozwiązaniem są hostele i pensjonaty poza centrum, które mają dostęp do komunikacji miejskiej. Warto poszukać noclegów ze śniadaniem, dzięki czemu zaoszczędzimy na posiłkach. Dobrą opcją są również pokoje w akademikach, udostępniane latem turystom. Wreszcie można rozważyć noclegi u lokalnych mieszkańców booked przez platformy takie jak Airbnb.

Podsumowanie: jak najlepiej zwiedzić Wiedeń na weekend

Weekend w Wiedniu to świetna okazja, by poznać najważniejsze atrakcje tego fascynującego miasta. Aby jak najlepiej wykorzystać czas, warto zaplanować optymalną trasę i skupić się na najciekawszych miejscach. Centrum Wiednia, muzea, pałace i ogrody, a także urokliwe dzielnice poza ringiem z pewnością dostarczą niezapomnianych wrażeń. Wieczorami można skosztować życia kulturalnego i nocnego miasta. Mamy nadzieję, że nasz przewodnik pomoże wam zwiedzić Wiedeń na 100%!

Najczęściej zadawane pytania

Aby zobaczyć najważniejsze atrakcje, potrzeba przynajmniej 2-3 dni. Optymalnie na weekend (2,5 dnia) uda się poznać topowe miejsca w mieście.

Najlepiej kupić 48- lub 72-godzinny bilet sieciowy, który umożliwia nieograniczoną liczbę przejazdów środkami transportu miejskiego.

Po tańsze i tradycyjne dania warto wybrać się do gospód podających wiener schnitzel i pieczone mięsa. Dobrym rozwiązaniem są również liczne fast foody.

Ceny noclegów zaczynają się od ok. 60-80 zł w hostelach i akademikach. W sezonie warto rezerwować z wyprzedzeniem.

Wiedeń uchodzi za jedno z najbezpieczniejszych miast w Europie. Warto jednak zachować zwykłe środki ostrożności w miejscach turystycznych i w komunikacji miejskiej.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Polecamy! Atrakcje w Eindhoven - co warto zobaczyć w Holandii? Przewodnik 2022
  2. Co zobaczyć na Malcie? Najlepsze atrakcje i miejsca do zwiedzania
  3. Atrakcje Sztokholmu - co warto zobaczyć w stolicy Szwecji?
  4. Co warto zobaczyć w Lizbonie? Najlepsze atrakcje turystyczne
  5. Matera - Wyprawa do niesamowitych miast jaskiń w południowych Włoszech
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Cezary Lis
Cezary Lis

Jestem zapalonym podróżnikiem. Na blogu dzielę się relacjami i praktycznymi poradami związanymi z podróżowaniem. Opowiadam o odwiedzanych miejscach, kulturze i atrakcjach turystycznych. Chcę zainspirować innych do odkrywania nowych, ciekawych destynacji na całym świecie.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły