Warto zwiedzić Stare Miasto i plażę w Gdyni | Najciekawsze atrakcje

 Warto zwiedzić Stare Miasto i plażę w Gdyni | Najciekawsze atrakcje
Autor Bożena Makowska
Bożena Makowska15.09.2023 | 5 min.

Gdynia to niezwykle ciekawe miasto portowe, które zdecydowanie warto odwiedzić. Znajdziemy tu wiele interesujących atrakcji, piękne stare miasto i malownicze plaże. Wycieczka do Gdyni to świetny pomysł na weekendowy wypad, który pozwoli poznać wyjątkowy, morski klimat tego miejsca.

Jakie atrakcje znajdują się w centrum Gdyni?

Spacerując po centrum Gdyni, warto zwrócić uwagę na gmach dworca kolejowego z lat 30. XX w. To jeden z symboli miasta, utrzymany w modernistycznym stylu. W pobliżu znajduje się deptak Świętojańska, przy którym ulokowały się liczne kafejki i restauracje. To idealne miejsce na odpoczynek podczas zwiedzania. Centrum Gdyni kryje także wiele ciekawych pomników i rzeźb, jak choćby fontanna z postaciami syren czy pomnik Ofiar Grudnia 1970.

Wśród najważniejszych zabytków znajduje się modernistyczny Kościół Najświętszej Marii Panny, a także unikatowa willa generalska, w której obecnie mieści się Muzeum Miasta Gdyni. To konieczne punkty na mapie każdego zwiedzającego.

W czym tkwi wyjątkowość Starówki w Gdyni?

Stare Miasto to urokliwa dzielnica Gdyni z klimatycznymi uliczkami i modernistyczną zabudową. Jej główną atrakcją jest nadmorski bulwar, ciągnący się wzdłuż plaży. To idealne miejsce na romantyczny spacer. Warto też zajrzeć na rynek ze starą zabudową oraz odwiedzić Kościół św. Mikołaja z neogotycką wieżą. Oprócz tego, Stare Miasto oferuje liczne kameralne restauracje i kafejki.

Gdzie znajdują się najciekawsze zabytki w Gdyni?

Oprócz wspomnianych już atrakcji centrum i Starówki, koniecznie trzeba odwiedzić modernistyczny kościół św. Kazimierza z czerwonej cegły. W dzielnicy Kamienna Góra zobaczymy z kolei niezwykły, ekspresjonistyczny Kościół NMP Królowej Polski z lat 30. XX w. Będąc w tym rejonie, warto zajrzeć do Daru Pomorza - okrętu-muzeum stojącego na nabrzeżu. To tylko niektóre z najciekawszych zabytków Gdyni.

Jakie plaże warto odwiedzić podczas pobytu w Gdyni?

 Warto zwiedzić Stare Miasto i plażę w Gdyni | Najciekawsze atrakcje

Gdynia słynie z pięknych, piaszczystych plaż ciągnących się wzdłuż Zatoki Gdańskiej. Najpopularniejsze to miejskie plaże w dzielnicach Śródmieście, Orłowo i Redłowo. Są doskonale zagospodarowane, z licznymi atrakcjami. Bardziej kameralnie jest na plaży w Oksywiu. Świetną plażą jest też Pirat na Babich Dołach - zjeżdżalnie wodne i piękne widoki gwarantowane!

Które miejsca są obowiązkowe do zobaczenia w Gdyni?

Zdecydowanie należy odwiedzić nadmorski deptak w centrum, Stare Miasto z bulwarem i modernistycznymi willami, Dar Pomorza, a także Muzeum Emigracji mieszczące się w dworcu morskim. Fani architektury koniecznie muszą zobaczyć kościoły: Mariacki, św. Kazimierza i NMP Królowej Polski. Poza tym, plaża w Orłowie, molo w Sopocie i rejs statkiem po zatoce. To najważniejsze punkty na mapie Gdyni.

Co robić wieczorem będąc na wycieczce w Gdyni?

Gdynia ma życie nocne koncentrujące się głównie wokół deptaka Świętojańskiej oraz plaży w Śródmieściu. Można wybrać się na drinka do jednej z licznych kafejek lub klubów (polecamy Navy Club i Kafeterię Artystyczną). Miłośnicy kultury mogą spędzić wieczór w Teatrze Muzycznym lub którymś z kin studyjnych. Latem odbywają się koncerty na plaży i pokazy sztucznych ogni. Jest w czym wybierać!

Gdzie zjeść smaczny obiad w centrum Gdyni?

Gdynia oferuje szeroki wybór restauracji w samym centrum. Będąc na zwiedzaniu, warto zatrzymać się na smaczny obiad w Bistro Francuskim, gdzie serwują wyśmienite crêpes. Polecamy też kolorową Pracownię Smaku z tęczowymi deserami. Miłośników kuchni polskiej ucieszy tradycyjna Karczma Polska. A jeśli zachce się owoców morza, trzeba zajrzeć do Restauracji Rybnej.

Jakie pamiątki przywieźć z wycieczki do Gdyni?

Z Gdyni warto przywieźć pamiątki nawiązujące do morskiego charakteru miasta. Dobrym pomysłem będą muszelki, kubki z grafikami statków, breloczki z kotwicą czy magnesy na lodówkę przedstawiające fale. Można też kupić regionalne słodycze, jak lizaki morskie, chleb słonecznikowy Kaszub czy chałwę wedlowską. Oryginalną pamiątką są też widokówki i zdjęcia z najciekawszymi zakątkami Gdyni.

Podsumowanie

Gdynia to fascynujące miasto o wyjątkowym, modernistycznym charakterze. Warto tu przyjechać choćby na weekend, aby zobaczyć morskie deptaki, urokliwą Starówkę i piękne plaże. Miasto ma do zaoferowania wiele ciekawych muzeów i zabytków z okresu międzywojennego. Po całym dniu zwiedzania, można odpocząć w jednej z licznych kafejek i restauracji. Gdynia na pewno dostarczy niezapomnianych wrażeń!

Najczęstsze pytania

Do Gdyni można dojechać pociągiem, autobusem lub samochodem. Miasto leży w pobliżu Trójmiasta, z którym jest bardzo dobrze skomunikowane.

W Gdyni znajdziemy wiele smacznych restauracji. Polecamy zwłaszcza okolice deptaka Świętojańskiej w centrum miasta.

Gdynia słynie z pięknych, piaszczystych plaż. Najpopularniejsze z nich to plaże w dzielnicach Śródmieście, Orłowo i Redłowo.

Tak, Gdynia uchodzi za bezpieczne miasto. Warto jednak zachować taką samą ostrożność jak w każdym innym miejskim kurorcie.

W Gdyni warto kupić pamiątki nawiązujące do morza, np. muszelki, breloczki z kotwicą czy magnesy z falami.

5 Podobnych Artykułów

  1. Polecamy! Atrakcje w Eindhoven - co warto zobaczyć w Holandii? Przewodnik 2022
  2. Najpiękniejsze plaże Grecji - TOP 10 najlepszych plaż w tej wymarzonej destynacji!
  3. Atrakcje i ciekawe miejsca, które koniecznie musisz zobaczyć w Gdańsku
  4. Co warto zobaczyć w Lizbonie? Najlepsze atrakcje turystyczne
  5. Matera - Wyprawa do niesamowitych miast jaskiń w południowych Włoszech
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Bożena Makowska
Bożena Makowska

Kocham kino i seriale. Na blogu piszę recenzje najciekawszych nowości filmowych i serialowych. Dzielę się swoimi przemyśleniami na temat fabuły, gry aktorów i realizacji. Polecam również wartościowe produkcje z przeszłości. Interesuję się sztuką filmową i chcę zarażać nią innych.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły