Artykuły biznesowe, finansowe, z ekonomii. Poszukujesz szkolenia biznesowego ?

Twój biznesplan – dalszy opis

Po zwolnieniu własnego szefa wybór odpowiedniego dyrektora banku jest kwestią szczególnie istotną, jeśli nowe przedsięwzięcie ma odnieść sukces. Mój był okropny i prawdopodobnie gdybym nie zmienił banku, nie pisałbym dziś tych słów. Oto jakiej wagi jest to sprawa. Wyczytałem gdzieś, iż zmieniając bank, należy przeprowadzać rozmowy kwalifikacyjne z dyrektorami, dlatego kiedy zdecydowałem się zmienić bank z Barcleys na inny, aby ratować swoją firmę, zadzwoniłem do czterech banków. Trzeci dyrektor zaproponował, abym go odwiedził, natomiast czwarty, iż odwiedzi mnie. Kiedy człowiek z banku

Lloyds przekroczył próg mojego biura, moje życie odmieniło się. Podczas rozmowy zapytałem go, czy kiedykolwiek prowadził własną działalność. Odparł, że nie, ale dzięki współpracy z tak wieloma firmami czuje się tak, jakby prowadził. Następnie zapytał, czego oczekuję. Odparłem, że konta z debetem w wysokości 5000 funtów.

Po siedmiu latach nadal z nim współpracuję. Na pewnym etapie rozwoju mojej firmy, powiadomił mnie, iż bank zaproponuje mi konto dla przedsiębiorstw, co wiązałoby się ze zmianą dyrektora. Nie zgodziłem się na to. Do mojego obecnego dyrektora mogę zadzwonić na telefon komórkowy o dowolnej porze, prosząc o wykonanie przelewu lub uregulowanie płatności i nie jest to dla niego żaden problem. Budowanie tej relacji wymagało czasu i zaufania, ale jest to naprawdę wyjątkowy człowiek. Dokładnie pamiętam to pierwsze spotkanie, jako że zawsze pamięta się momenty szczególnie istotne – zarówno te dobre, jak i złe. Dla mnie była to naprawdę decydująca chwila, on jednak prawdopodobnie nie zdawał sobie sprawy, jak ważną rolę odgrywał. Nigdy nie możesz dać po sobie poznać, że jesteś zdesperowany, ponieważ desperaci nie dostają kredytów, chyba że godzą się na ogromne odsetki, co nie jest dobrą praktyką.

Nie ignoruj planu. Kiedy już będziesz miał po swojej stronie bank, nie wyrzucaj planu. Przyklej cele firmy na lustrze, gdzie będziesz mógł je oglądać każdego dnia.

Odkryjesz, że jako przedsiębiorca śpisz mniej i wstajesz wcześniej. Paul McKenna kiedyś powiedział: „Każdego ranka wstaję, zastanawiając się, co dziś mogę zrobić, aby znaleźć się bliżej celu”. Brak planu prowokuje niepowodzenie. Kiedyś ignorowałem takie porady, ale nauczyłem się, iż jedynie z dobrym planem możesz uzyskać przewagę nad konkurencją, która funkcjonuje z dnia na dzień.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.