Atrakcje Torunia dla dzieci - zabawa i nauka w jednym!

 Atrakcje Torunia dla dzieci - zabawa i nauka w jednym!
Autor Bożena Makowska
Bożena Makowska15.09.2023 | 5 min.

Toruń to piękne miasto z bogatą historią i wieloma atrakcjami, które warto zwiedzić z dzieckiem. Wycieczka do Torunia to nie tylko świetna zabawa dla najmłodszych, ale także okazja do poznania ciekawych miejsc i zdobycia wiedzy w niebanalny sposób. Jakie atrakcje w Toruniu szczególnie polecamy zwiedzić z dzieckiem?

Jakie atrakcje w Toruniu warto zwiedzić z dzieckiem?

Toruń słynie przede wszystkim ze swojego pięknego, średniowiecznego Starego Miasta wpisanego na Listę UNESCO. Spacer magicznymi uliczkami, podziwianie zabytków i kolorowych kamieniczek na pewno spodoba się każdemu dziecku. Nie można też pominąć słynnego Domu Mikołaja Kopernika czy Ratusza Staromiejskiego z przepięknym zegarem astronomicznym.

Kolejną atrakcją, która łączy zabawę z edukacją jest Interaktywne Centrum Historii Kopernika. To nowoczesne muzeum, w którym dzieci mogą poznać życie i dokonania wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika. Do dyspozycji są multimedialne eksponaty, makiety, gry i zagadki.

Zwiedzanie Zespołu Staromiejskiego w Toruniu z dzieckiem

Sercem Torunia jest jego średniowieczne Stare Miasto, które zachwyca urokiem dawnych czasów. Spacer po Starym Mieście to obowiązkowy punkt programu podczas wizyty w Toruniu z dzieckiem. Warto zobaczyć m.in. ratusz Staromiejski, Dom Kopernika, mury obronne czy Krzywą Wieżę. Dzieci na pewno zaintrygują wąskie uliczki, tajemnicze zaułki i kolorowe kamieniczki z ciekawymi fasadami.

Interaktywne Centrum Historii Kopernika - świetna zabawa z nauką

Interaktywne Centrum Historii Kopernika to atrakcja, która łączy zabawę z edukacją. Nowoczesne muzeum przybliża dzieciom postać wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika w nietuzinkowy sposób. Dzieci mogą spróbować powtórzyć jego odkrycia naukowe, rozwiązywać zagadki, bawić się przy interaktywnych stoiskach. Centrum oferuje też pokazy w planetarium.

Legendia - Śląski Park Rozrywki dla całej rodziny

 Atrakcje Torunia dla dzieci - zabawa i nauka w jednym!

Legendia to atrakcja nie tylko dla dzieci, ale całych rodzin. Ten świetnie zagospodarowany park rozrywki podzielony jest na strefy tematyczne m.in. Bajkolandię, Riskilandię, czy Strefę Legend. Na dzieci czeka kolejka górska LechCoaster, karuzela wodna, dom strachów i wiele innych atrakcji. W Legendii jest też Hip Hop Roller Coaster - pierwszy na świecie rollercoaster tematyczny poświęcony hip-hopowi.

Rejs statkiem po Wiśle to świetna przygoda dla dziecka

Niezapomnianą atrakcją dla dzieci jest rejs statkiem Wisłą. Podczas rejsu można podziwiać Toruń z perspektywy rzeki, zobaczyć m.in. Krzywą Wieżę, ruiny zamku krzyżackiego, spichlerze czy średniowieczne mury. Statek przepływa obok najważniejszych zabytków Torunia. Rejs trwa około godziny i z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Wizyta w toruńskim ZOO na pewno się dziecku spodoba

Doskonałą rozrywką dla dzieci jest wizyta w toruńskim ZOO, które jest jednym z nowocześniejszych ogrodów zoologicznych w Polsce. Zwierzęta żyją tu w przestronnych wybiegach zorganizowanych na wzór naturalnych siedlisk. W ZOO można zobaczyć m.in. tygrysy, lemury, hipopotamy, a nawet pandę! Jest tu też plac zabaw dla dzieci.

Muzeum Piernika - pyszne warsztaty dla najmłodszych

Muzeum Piernika to nie tylko wystawa przedstawiająca historię i tradycje toruńskiego piernika. W muzeum organizowane są też ciekawe zajęcia dla dzieci. Podczas warsztatów najmłodsi mogą poznać proces produkcji piernika, ozdabiać własne pierniki lukrem i posypką oraz na koniec zjeść własnoręcznie wykonane słodkości.

Park trampolin JumpCity to radość dla każdego malucha

Świetną rozrywką dla aktywnych dzieci będzie JumpCity - największy park trampolin w Polsce. Znajduje się tu ponad 100 powiązanych ze sobą trampolin, basen z gąbkami, ścianka wspinaczkowa, kozy do skakania i inne atrakcje. Dzieci mogą do woli skakać, biegać i wyszaleć się w tej aktywnej strefie zabaw.

Podsumowanie

Toruń to doskonały kierunek na wycieczkę z dzieckiem. Stare Miasto, muzea, atrakcje edukacyjne i rozrywkowe sprawią, że taka wyprawa będzie pełna zabawy i nauki. Każde dziecko znajdzie w Toruniu coś dla siebie - czy to podziwianie zabytków, czy aktywna zabawa w parku rozrywki. Gorąco polecamy spędzenie czasu w tym urokliwym, pełnym atrakcji mieście.

Najczęstsze pytania

Dla dzieci w wieku 6-12 lat polecamy Legendię, toruńskie ZOO, rejs statkiem po Wiśle, Interaktywne Centrum Historii Kopernika oraz Stare Miasto.

Najlepszym muzeum w Toruniu dla dzieci jest Interaktywne Centrum Historii Kopernika, gdzie mogą uczyć się bawiąc przy multimedialnych ekspozycjach.

Zdecydowanie tak! Rejs statkiem to świetna okazja, aby podziwiać Toruń z innej perspektywy. Dzieci na pewno poczują się jak piraci i świetnie się przy tym bawią.

Bilet normalny dla dziecka od 3 do 12 lat kosztuje 89 zł. Dla dzieci do 3 lat wstęp jest bezpłatny.

Najłatwiej dojechać autobusem miejskim nr 23. Zoo znajduje się na przystanku ZOO.

5 Podobnych Artykułów

  1. Polecamy! Atrakcje w Eindhoven - co warto zobaczyć w Holandii? Przewodnik 2022
  2. Najpiękniejsze plaże Grecji - TOP 10 najlepszych plaż w tej wymarzonej destynacji!
  3. Atrakcje i ciekawe miejsca, które koniecznie musisz zobaczyć w Gdańsku
  4. Co warto zobaczyć w Lizbonie? Najlepsze atrakcje turystyczne
  5. Matera - Wyprawa do niesamowitych miast jaskiń w południowych Włoszech
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Bożena Makowska
Bożena Makowska

Kocham kino i seriale. Na blogu piszę recenzje najciekawszych nowości filmowych i serialowych. Dzielę się swoimi przemyśleniami na temat fabuły, gry aktorów i realizacji. Polecam również wartościowe produkcje z przeszłości. Interesuję się sztuką filmową i chcę zarażać nią innych.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły