Białe skały i widoki na góry Stołowe w Narożniku | niesamowite zdjęcia i opis

 Białe skały i widoki na góry Stołowe w Narożniku | niesamowite zdjęcia i opis
Autor Jędrzej Włodarczyk
Jędrzej Włodarczyk15.09.2023 | 6 min.

Narożnik to malownicza miejscowość położona u podnóża Gór Stołowych, która urzeka niezwykłymi widokami i bogactwem naturalnych atrakcji. Choć niewielka, kryje w sobie wiele skarbów dla miłośników górskich wędrówek i nieskażonej przyrody. Zapraszamy do odkrycia uroków Narożnika i okolic!

Najpiękniejsze widoki z Narożnika na góry Stołowe

Bez wątpienia największą atrakcją Narożnika są rozległe panoramy roztaczające się na góry Stołowe. Te potężne masywy skalne o stromych zboczach i płaskich wierzchołkach tworzą niepowtarzalny krajobraz, który zachwyca o każdej porze roku. Z Narożnika podziwiać można m.in. takie szczyty jak Szczeliniec Wielki czy Skalniak, a także labirynty skalne Błędnych Skał. Najlepsze punkty widokowe to okolice kościoła św. Michała, droga prowadząca na Przełęcz pod Chłopkiem oraz ścieżki spacerowe wokół wsi.

Gdzie znajduje się Narożnik i jak dojechać do tej miejscowości?

Narożnik to mała miejscowość położona w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim. Leży u stóp Gór Stołowych, na wysokości około 600 m n.p.m., w dolinie potoku Wilczka. Najbliższym dużym miastem jest Kłodzko, oddalone o około 15 km. Do Narożnika dojechać można samochodem drogą nr 387 z Kłodzka lub Nowej Róży. Miejscowość obsługują również busy i autobusy PKS z pobliskich miast. Najwygodniej jednak przemierzać te tereny samochodem, by móc swobodnie podziwiać okoliczne widoki.

Białe skały w Narożniku - niesamowite formacje skalne

Jedną z największych atrakcji Narożnika są unikatowe formacje skalne zwane Białymi Skałami. Są to wapienne ostańce o przedziwnych kształtach, które wyrastają niczym baśniowe zamczyska nad doliną Wilczki. Ich biel i gładkie ściany odbijają promienie słońca, przez co skały te lśnią niczym gigantyczne bryły lodu. Największe z nich to Skała Puchacza, Skała Słoniowa czy Różanka. Można je podziwiać m.in. ze szlaku turystycznego prowadzącego przez Narożnik. Ich osobliwe kształty fascynują i zapadają w pamięć.

Szlaki turystyczne prowadzące przez Narożnik i okoliczne atrakcje

 Białe skały i widoki na góry Stołowe w Narożniku | niesamowite zdjęcia i opis

Przez Narożnik przebiegają dwa główne szlaki turystyczne. Czerwony szlak prowadzi z Batorówka przez Narożnik do Karłowa, mijając po drodze najciekawsze atrakcje miejscowości. Żółty szlak zaczyna się w Narożniku i wiedzie przez Przełęcz pod Chłopkiem na szczyt Chłopka. Oprócz tego wytyczone są ścieżki spacerowe wokół wsi. Warto wejść na punkt widokowy nad wsią, skąd roztacza się panorama na Góry Stołowe. W okolicy znajdują się również urokliwe wodospady Wilczki czy malownicze ruiny zamku Rogowiec.

Najlepsze trasy spacerowe po okolicy - polecane atrakcje

Narożnik i okolice to raj dla miłośników górskich spacerów. Wśród najpiękniejszych tras wymienić można:

 • pętlę ze wsi przez Białe Skały i wodospady Wilczki,
 • wędrówkę szlakiem czerwonym przez Narożnik na Szczeliniec Wielki,
 • spacer ścieżką widokową nad wsią z punktem widokowym na Góry Stołowe,
 • przechadzkę doliną Wilczki do ruin zamku Rogowiec.

Każda z tych tras zachwyca oszałamiającymi widokami i bliskością dzikiej przyrody.

Jakie ciekawe miejsca warto zobaczyć w okolicy Narożnika?

Okolice Narożnika obfitują w mnóstwo atrakcji turystycznych. Warto zobaczyć:

 • Szczeliniec Wielki - najwyższy szczyt Gór Stołowych z labiryntem szczelin skalnych,
 • Błędne Skały - pasmo piaskowcowych formacji skalnych o przedziwnych kształtach,
 • Bastion Widokowy na Przełęczy pod Chłopkiem - punkt widokowy na panoramę Gór Stołowych,
 • Skalne Grzyby - grupy skał w kształcie grzybów przy żółtym szlaku turystycznym,
 • Kudowa-Zdrój - urokliwe uzdrowisko ze źródłami mineralnymi.

Każde z tych miejsc dostarcza niezapomnianych wrażeń.

Noclegi i gastronomia - gdzie zatrzymać się w Narożniku?

W Narożniku i okolicach znaleźć można kilka opcji noclegowych - od kwater prywatnych po pensjonaty. Do wyboru są m.in. Pensjonat Karolinka, Gościniec pod Białymi Skałami czy gospodarstwo agroturystyczne U Jędrusia. W miejscowym barze Stołowianka serwowane są regionalne dania kuchni polskiej. Całkiem niezłą pizzerię prowadzi również Bar Parkowa. Okolice obfitują także w przydrożne bary z fast foodami dla turystów.

Narożnik - mała miejscowość o wielkich walorach turystycznych

Podsumowując, Narożnik to wymarzone miejsce dla miłośników górskiej turystyki i fotografii krajobrazowej. Malowniczo położona wieś, wspaniałe widoki, unikatowe formacje skalne i bogactwo szlaków turystycznych zadowolą każdego fana górskich wędrówek. Narożnik z pewnością wart jest odwiedzenia i pozostaje jedną z najpiękniejszych miejscowości Gór Stołowych. Gorąco polecamy!

Podsumowanie - dlaczego warto odwiedzić Narożnik?

Reasumując, odwiedziny w Narożniku to świetny pomysł na wycieczkę w Góry Stołowe. Urokliwa miejscowość urzeka malowniczymi widokami, fascynującymi formacjami skalnymi i wspaniałymi szlakami turystycznymi. Idealne miejsce zarówno na rodzinny wypad, jak i weekend z przyjaciółmi lub wakacyjną przygodę. Gorąco polecamy odwiedziny w Narożniku!

Najczęściej zadawane pytania

Najpiękniejsze panoramy roztaczają się m.in. z okolic kościoła św. Michała, drogi na Przełęcz pod Chłopkiem oraz ścieżek spacerowych wokół wsi.

Narożnik warto odwiedzić przez cały rok. Latem można podziwiać kwitnące łąki, jesienią malownicze kolory, a zimą bajkowe widoki przyśnieżonych gór.

W Narożniku warto zajrzeć do baru Stołowianka lub Parkowa. W okolicy znajduje się też kilka pensjonatów z własnymi restauracjami.

Polecamy czerwony szlak przez Narożnik na Szczeliniec, żółty szlak na Chłopek oraz pętlę przez Białe Skały i wodospady.

Do wyboru są m.in. Pensjonat Karolinka, Gościniec Pod Białymi Skałami oraz gospodarstwa agroturystyczne.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Polecamy! Atrakcje w Eindhoven - co warto zobaczyć w Holandii? Przewodnik 2022
 2. Najpiękniejsze plaże Grecji - TOP 10 najlepszych plaż w tej wymarzonej destynacji!
 3. Atrakcje i ciekawe miejsca, które koniecznie musisz zobaczyć w Gdańsku
 4. Co warto zobaczyć w Lizbonie? Najlepsze atrakcje turystyczne
 5. Kowno - najciekawsze atrakcje, zabytki i miejsca do zobaczenia na weekend
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Jędrzej Włodarczyk
Jędrzej Włodarczyk

Jestem fanem popkultury. Na blogu piszę o nowościach filmowych i serialowych. Recenzuję i polecam najciekawsze produkcje. Dzielę się również przemyśleniami na temat klasycznych dzieł kina i telewizji. Pasjonuje mnie świat filmu i seriali, który chcę Wam zaprezentować.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 4.00 Liczba głosów: 1

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły